Micro Focus SMAX

En iyi pratikler çerçevesinde geliştirilmiş olan en iyi global çözümlere, sadece geliştirme gözüyle değil, doğru yönlendirme yapabilecek yetkin danışmanlarla destek vermekteyiz...


Micro Focus Service Manager Automation X (SMAX)

Micro Focus SMAX kapsamlı ve bütünleşik bir servis yönetimi yazılımıdır. BT Hizmet Yönetimi (ITSM), BT Varlık Yönetimi (ITAM) ve Kurumsal Hizmet Yönetimi (ESM) modüllerini kapsar. Böylelikle hem IT hem de NonIt süreçlerinizi tek platformda birleştirebilirsiniz. Analitik ve makine öğrenimi ile güçlendirilmiş, kullanımı, yaygınlaştırılması ve tüm ortamlarda çalışması kolay bir uygulamadır.


Kapsamlı ve Bütünleşik Hizmet Yönetimi

Micro Focus SMAX kapsamlı ve bütünleşik bir servis yönetimi yazılımıdır. BT Hizmet Yönetimi (ITSM), BT Varlık Yönetimi (ITAM) ve Kurumsal Hizmet Yönetimi (ESM) modüllerini kapsar. Böylelikle hem IT hem de NonIt süreçlerinizi tek platformda birleştirebilirsiniz. Analitik ve makine öğrenimi ile güçlendirilmiş, kullanımı, yaygınlaştırılması ve tüm ortamlarda çalışması kolay bir uygulamadır.


Canlı Destek ve İşbirliği ile Modern Hizmet Masası

Hizmet masası temsilcileri, telefon üzerinden, canlı sohbet veya kullanıcılar için optimize edilmiş özel bir kullanıcı arabirimi olan canlı desteği kullanarak kullanıcılarla iletişime geçebilir ve destek verebilirler. Böylece gerçek zamanlı çözümler sunar ve kullanıcılara hızlıca çözüm sunulabilir. Ayrıca kullanıcılar, soruların yanıtlanması için meslektaşlarıyla proaktif olarak işbirliği yaparak bilgiyi hızlı çözüm sağlamak için kullanabilir.


Yükseltilmiş Kullanıcı Deneyimi

Self-Service ve Talep Karşılama

Tamamen entegre, akıllı, rol tabanlı bir self servis portalına sahiptir. Kullanıcılar için talep açmak çok kolaydır. Masaüstü bilgisayarlarlardan ya da mobilden erişim sağlanabilir. Çoklu dil desteği mevcut olan bu portal ile hata mesajlarını ve ekran görüntülerini sorun ya da taleplerine ekleyebilir, hizmet masası temsilcileri ile canlı iletişim ile destek alabilirler.


Sanal Ajan

7x24 self servis desteğiyle hizmet masası temsilcilerinizin yükünü azaltarak kullanıcı memnuniyetini arttırabilirsiniz. Tüm mobil cihazlardan sanal ajan/asistan ile konuşarak sağlayabilirsiniz.


Akıllı Arama

Yapay zeka ve makine öğrenimi sayesinde, Olay, Değişiklik ve Talep olmak üzere birçok veri kaynağından arama yapabilir, bilgi yönetimi veritabanında kaydedilmiş çözümlere ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar, anahtar kelimeler yerine kendi anadilini kullanarak arama yapabilirler. IDOL sayesinde tüm aramalarınız çok hızlı sonuç elde edecektir.


Akıllı Bilet ve Akıllı E-posta

Kullanıcılar, e-posta yoluyla veya mobil cihazlarından bir hata mesajının ekran görüntüsünü göndererek kolayca bilet açabilirler. Yapay zekan ve makine öğrenimi, hızlı çözüm için biletleri otomatik olarak analiz eder ve kategorilere ayırır. Sistem, hizmet masası temsilcileri tarafından yapılan manuel ayarlamalardan bunları otomatik olarak öğrenir.


Satır İçi Çeviri

Hizmet portalı kullanıcısı, anadilini (örneğin Çince) kullanarak istek açma yetkisi verdiğinizde; hizmet masası temsilcisi, kullanıcı ara birimini bir başka dilde (örneğin İngilizce) kullanarak bilet açabilir. Hem temsilci hem de kullanıcı için otomatik olarak, satır içi ve anında çeviri gerçekleşir. Bunun için Google Çevirmen gereklidir.


Verimliliği Arttırılmış Hizmet Yönetimi

Akıllı Analitik

Yapay zeka ve makine öğrenimine dayalı analitikle temel nedenleri bularak hizmetleri proaktif bir şekilde yönetebilir ve tekrar eden olayları tespit edebilirsiniz. Kullanıcı anketleri ve hizmet yönetimi verilerini analiz ederek hizmetlerinizi sürekli olarak iyileştirebilirsiniz.


Raporlama ve Gösterge Tabloları

Hızlı bir şekilde etkileşimli, rol tabanlı, gerçek zamanlı panolar oluşturmak için kullanıma hazır 100'den fazla BT hizmet yönetimi performans ve üretkenlik raporu arasından seçim yaparak istediğiniz rapor ve tabloları oluşturabilirsiniz.


Vaka ve Sorun Yönetimi

Otomatik bilet kategorizasyonu, atama ve temsilciler arası sohbet ile sorunları çok daha hızlı çözebilirsiniz. Yapay zekaya dayalı veri analitiği ile temel nedenleri hızla bulmanıza ve gelecekteki sorunları proaktif olarak önlemek için eğilimleri belirlemenize yardımcı olursunuz.


Değişiklik ve Sürüm Yönetimi

Yapay zeka, makine öğrenimi ve otomasyon ile yapılacak olaran değişikliklerin riskini ölçebilir, değişiklikleri ve sürümleri otomatik olarak yürütebilirsiniz. BT varlıklarınız hakkında net bir görünürlük elde etmek, değişikliklerin etkisini anlamak ve olası çakışmaları belirlemek için otomatik keşifi kullanabilirsiniz. Bu bilgiyle donatılmış olarak, kalite ve süreç uyumluluğunu kolaylaştırabilir ve istenmeyen risklere neden olan değişikliklerden kaçınabilirsiniz.


Analitik Değişim Yönetimi

İyileştirme önerileri de dahil olmak üzere doğru değişiklik yönetimi verilerine dayalı içgörüler elde edebilirsiniz. Değişiklik başarı oranları ve otomasyon seviyeleri gibi değişiklik yönetimi KPI’larını, hizmet adı, değişiklik ve zaman gibi farklı kriterlerle özelleştirerek ölçebilirsiniz.


Talep Yönetimi

Hizmet taleplerini, ilk talep zamanından kapanışa kadar tüm yaşam döngülsünü yönetebilirsiniz. Talep yönetimi iş akışları, hem manuel hem de otomatik görevleri içerebilen görev planlarını içerir.


Bilgi Yönetimi

Self servis desteğini etkin kullanabilmek için bilgi yönetimi veritabanına bilinen çözümleri girebilir ve bunları yayınlayabilirsiniz. Bilgiyi, rollere dayalı olarak oluşturabilir, tüm kullanıcılar ya da sadece hizmet masası temsilcileri için erişilebilir hale getirebilirsiniz.


Servis Seviyesi Yönetimi

Şirketinizin ve müşterilerinizin hizmet seviyesi hedeflerini hangi seviye ve oranlarda karşıladığını ölçebilir ve takip edebilirsiniz. Hizmet performansına ilişkin net ve anında görünürlük sayesinde bekleyen sorun ve taleplere öncelik verebilir, yanıt sürelerini gözden geçirebilir ve hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.


Anlaşılabilir Hizmet İçeriği ve Etkisi

Hizmet Varlık ve Konfigürasyon Yönetimi

SACM bakış açısı ile ITSM süreçlerini doğru ve güncel verilerle destekleyebilirsiniz.
Otomatik keşif ile tüm konfigürasyon öğeleri için verileri toplayabilir, gözden geçirebilir, birbirleriyle olan ilişkilerini kurarak yönetebilirsiniz. Hibrit ortamınızın gerçek zamanlı görünüm ile envanter ve altyapı bağımlılıklarını hizmetlerle kolayca eşleştirebilirsiniz.


BT ve Yazılım Varlık Yönetimi

Karar süreçlerini verimli hale getirmek ve maliyetleri düşürmek için yatırımları, yazılım lisanslarını, sözleşmeleri ve diğer varlıkları bu modülden yönetebilirsiniz. Tedarik başlangıcından elden çıkarmaya kadar varlıklarınız hakkında tüm aşamaları takip edebilir, kullanımı iyileştirmek, BT harcamalarını azaltmak ve uyumluluğu desteklemek için yazılım lisanslarınızı takip edebilirsiniz.


Hızlı, Otomatik CI Tespit Etme

Gelen değişikliklerden, olaylardan veya hizmet taleplerinden etkilenecek varlıkları otomatik olarak tespit edebilirsiniz.


Basitleştirilmiş Hizmet Yönetimi

Otomatik Süreçler, İş Akışları ve Görevler

ITIL'e dayalı kullanıma hazır en iyi uygulamaları kullanarak süreçleri, iş akışlarını ve görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Basit erişim taleplerinden kapsamlı iş akışlarına kadar talepleri ve olayları kolayca uyarlayabilirsiniz.


Süreç ve İş Akışı Tasarımı (Kodsuz Konfigürasyon)

Mevcut iş akışlarını ve görevleri yapılandırabilir veya hizmet yönetimi çözümünüzü genişletebilir ve ve herhangi bir kod yazmadan kullanıcı tanımlı, süreç tabanlı yeni uygulamalar oluşturabilirsiniz. Böylece upgrade sürecini basitleştirerek yeni özelliklere anında erişim sağlayabilirsiniz.


Her Ortamda Çalışma Özelliği

Hizmet yönetimi çözümünüzü, şirket içinde veya AWS, Microsoft Azure, Google Cloud ve SaaS gibi özel veya genel bulutlarda, ihtiyacınız olan her yerde çalıştırma esnekliği mevcuttur. Ayrıca sizin için en uygun olan adlandırılmış, eşzamanlı veya birim tabanlı lisanslama seçeneğini de seçebilir.


Hizmet Strateji Yönetimi

Fikir ve Teklif Yönetimi

Yeni hizmet fikirleri oluşturmaya ve geliştirmeye yardımcı olmak için hizmet tüketicilerinden geri bildirim toplayabilie, daha sonra bu fikirleri somut tekliflere dönüştürebilir, sosyal işbirliği yoluyla bunların üzerine inşa edebilir ve bunları hizmet yönetimi portföyünüze ekleyebilirsiniz.


Servis Portföy ve Katalog Yönetimi

Fikirden hizmet hattına, hizmet kataloğuna ve hizmetin kullanımdan kaldırılmasına kadar tüm yaşam döngüleri boyunca hizmetlerinizi ve ilgili yatırımlarınızı yönetebilirsiniz.


Uygulama Portföy Yönetimi

Tüm uygulamalarınıza kapsamlı bir genel bakış ile hangilerinin modernleştirilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Örneğin, hangilerinin bulut için uygun olduğu gibi


Proje ve Program Yönetimi (Executive Dashboard)

BT projelerinizin ve programlarınızın ilerlemesini ve durumunu izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Kaynak talebi, finansal sonuçlar ve iş değeri hakkındaki bilgiler elinizin altındayken karar verme yeteneklerinizi önemli ölçüde arttırabilirsiniz.
Not: Çözüm içerisinde detaylı proje yönetim uygulaması MF PPM ürünü konumlandırılmıştır. SMAX içerisinde lite bir executive proje durum görüntüleme modülü olarak yer almaktadır.


Varlık Yönetimi

Birleştirilmiş kurumsal hizmet yönetimi için ortak bir platforma inşa edilen BT Varlık Yönetimi ile tüm varlık yönetimi yaklaşımınızı basitleştirebilirsiniz.
• Kontrat Yönetimi
• Tedarikçi Yönetimi
• Hizmet Varlık & Konfigürasyon Yönetimi
• Yazılım Lisans Yönetimi
• Finansallar Yönetimi


Referanslarımız

Bazı

Profesyonel desteğe mi ihtiyacınız var?

Elinizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanmanız için çalışıyoruz.